Selam! Biz Couplesmiths!

Kaliteli ve verimli çalışmaktan keyif alan, yaptığımız işi oldukça seven bir çiftiz. Girişimde bulunmaktan ve risk almaktan çekinmiyoruz. Günümüzün hızla değişen koşullarına kolayca adapte olabilen yapıya sahibiz. Kediler bizim için bir tutku. Etkinlik sonrası düzine donut, yarışma sonrası Kebap ve Katmer yemek en büyük hobimiz.
Tabiki kazanan ısmarlıyor.

Image

Cihan Yallı

Kurucu Ortak - Üretim Sorumlusu

Bilgisayar Mühendisi, 1991 İstanbul doğumlu. 2012'den beri cosplay ile ilgileniyor. 4 yıl boyunca PC/Mobil oyun sektöründe Kalite Güvence üzerine çalıştıktan sonra atölyesine ağırlık vermek istiyor. Bütün pis işleri yapar. Yemek yemeyi ve evi dağıtmayı çok sever. 3Boyutlu yazıcı sesi olmadan uyuyamıyor.

Image

Melis Boyer

Kurucu Ortak - Tasarım Sorumlusu

Metalürji ve Malzeme Mühendisi, 1993 İstanbul Doğumlu. 2012'den beri cosplay ve kendin yap projeleri ile ilgileniyor. Korkunç şeylere bayılıyor, yılın en sevdiği vakti Cadılar Bayramı. Evi yıldızlı dekorlarla donatır. Holografik neredeyse herşeye -makyajlar başta olmak üzere delirir.

background

Nasıl mı tanıştık?Hemen aşağıda öğrenebilirsiniz.2013'de bir Cosplay etkinliğinde tanıştık.

Image

Melis, Lady Loki cosplayi yapmıştı ve Cihan gönüllü etkinlik görevlisiydi -her zamanki gibi kostümü yetişmemişti. Melis'in kırılan Loki boynuzunu onarıyordu.

Beraber kostüm yapmaya devam ettik. Yarışmalara katıldık.

Image

2014 yılı, Kontakt Live etkinliğinde çift olarak yaptığımız Skyrim oyunundan Daedric Armor kostümleri. Melis, Yarışma Birinciliği, Cihan, En İyi İşçilik ödülü aldı.

İşlerimizi birleştirme kararı aldık.

Image

Cihan cosplay hobisine Stymphalia Cosplay adı altında, Melis de Ligeia Cosplay adı altında başlamıştı. Birbirimize sevgi ile bağlı olsak da hobimize ayrı oluşumlar altında devam ediyorduk. Kaç yıl geçti aradan ayrı ayrı dedik
ve Couplesmiths adı altında birleştik.

Tam gaz devam!

Image

Bugün! 2013 yılında sevgimizi ve güzel bulduğumuz herşeyi katarak temelini attığımız Couplesmiths oluşumumuzu bugünlere kadar yükselttik. Gelecekte de atacağımız adımlar ile dünyada cosplay, replika ve 3Boyutlu yazıcı sektörlerine şekil vereceğiz, Couplesmiths oluşumumuzu daha da ileri taşıyacağız.

Bizimle çalışmayı bi' düşünün.

Mükemmel kostümler ve replikalar üretiyoruz.