Asa Atölyesi - Reklam ve Pazarlama Zirvesi 2019

İstanbul Üniversitesi İşletme Kulübü’nün öncülüğünde düzenlenen Reklam ve Pazarlama Zirvesi RPZ’19 da bu yıl biz de “Asa Tasarlama” workshop’u düzenleyerek yer aldık. 13 Mart’ta düzenlenen etkinlikle alakalı görüşlerimiz için yazıya hemen bir göz atın.


Ülkenin çeşitli köşelerinden gelen üniversite öğrencilerini Türkiye’deki reklam ve pazarlama şirketleri ile buluşturan RPZ, size alanında uzman kişilerle de bir araya gelme fırsatını sunan şahane bir etkinlik. İlk kez 2012’de İstanbul Üniversitesi’nde düzenlenen etkinlik bu yıl Taksim Grand Pera’da düzenlendi ve katılım oldukça yoğundu. Biz Couplesmiths olarak yeni oluşumumuz olan AsaSepeti'ni profesyonel mecraya tanıtmak ve etkinliğe sanatsal bir dokunuş yapmak için etkinlikte bulunduk.

Image

RPZ’19 da açtığımız stant çoğunlukla, AsaSepeti isimli marka oluşumumuz bünyesinde yer alan asa çeşitlerini kapsıyordu. Harry Potter ve Fantastik Canavarlar filminden modellediğimiz ve 3 boyutlu yazıcılarımız ile basarak tek tek el emeği ile boyadığımız asaların sürekli arttığını belirtelim. Hedefimiz Potter evrenindeki tüm 66 asa modelini üreterek Türkiye’nin en büyük asa koleksiyonu ünvanını taşımak.

Image

Etkinlikte asıl bulunma amacımız, daha önce de 3Dörtgen bünyesinde düzenlediğimiz Asa Tasarlama atölyesinin bir benzerini yapmaktı. Instagram üzerinden düzenlenen çekiliş ile belirlenen 10 talihli workshop’ta bulunma şansı kazandı. Peki workshop’ta neler yaptık?

Asa atölyemize, 3 boyutlu yazıcı teknolojisi hakkında genel bilgiler vererek başladık ve asaların baskıya hazırlanma sürecini detaylı olarak anlattık. Daha sonra gelen kişilere herkesin favorisi olan Mürver asa ve Harry Potter asalarından dağıttık.

Image

Fırçalarını ve boyalarını alan Potter severlere genel boyama teknikleri hakkında bilgiler verdik. Her ne kadar teknik bilgiler verip masaya örnek asaları koysak da herkesin boyadığı asanın kişisel bir dokunuşa sahip olduğunu hatırlattık. Atölye sonucunda ortaya çıkan asaların hepsi de birbirinden farklı ve özel olmuş oldu. Gün sonunda herkes boyadığı asayı alıp koleksiyonuna kattı. Biz asa atölyesi vermekten ve bu işe meraklı olan insanlarla vakit geçirmekten oldukça büyük zevk aldık. Umarız ki onlar da almıştır. Bir sonraki atölyede görüşmek üzere!

Image

Siz de bizimle beraber atölye çalışmaları yapmak istiyorsanız sayfamızdan bizle iletişime geçebilirsiniz.


Benzer yazılar

Bizimle çalışmayı bi' düşünün.

Mükemmel kostümler ve replikalar üretiyoruz.