Mösyö Taha ile 3Dörtgen'de ilk Asa Atölyemizi düzenledik.

“Kendi Asanı Tasarla” atölyelerimizin ilki 22 Aralık günü 3Dörtgen Cafe’de düzenlendi. Harry Potter evrenindeki asaların 3 boyutlu yazıcı teknolojisi ile nasıl üretildiğini ve kendi asanı gerçeğine en yakın şekilde nasıl boyayabileceğini anlattığımız bu atölyede bakalım neler yaptık? Image


Düzenlediğimiz Asa atölyeleri, hayalinizdeki asayı üretmek için gerekli tüm bilgileri öğrenebileceğiniz ve gün boyunca diğer Potter fanları ile sohbet edebileceğiniz sihir dolu bir atölyedir.

Image


3Dörtgen’de düzenlediğimiz atölyede, 3 boyutlu yazıcılar kullanarak ürettiğimiz Harry Potter evrenindeki asaların yapılışını aşama aşama katılımcılara aktardık. Gelenler hem 3 boyutlu baskı teknolojisi ve süreciyle ilgili bilgiler edindi hem de üretilen asaları nasıl boyayacaklarını uygulamalı olarak öğrenerek hayallerindeki asayı yarattı.

Image

Atölyemizin sürpriz bir konuğu da vardı. Türkiye’nin en büyük Harry Potter koleksiyonuna sahip olan gerçek bir Potterhead Mösyö Taha! Yüksek enerjisi ve güler yüzüyle atölyemizi renklendiren Taha, seçtiği Harry Potter asasını büyük bir titizlikle boyadı.

Image

Harry Potter asası, Mürver asa ve Voldemort asalarından dilediklerini seçen katılımcılar gün boyunca diğer Potterheadler ile sohbet ederek asalarını boyadılar. Her ne kadar teknik bilgiler verip masaya örnek asaları koysak da herkesin boyadığı asanın kişisel bir dokunuşa sahip olduğunu hatırlattık. Atölye sonucunda ortaya çıkan asaların hepsi de birbirinden farklı ve özel olmuş oldu. Üstelik gün sonunda ürettikleri asaları evlerine götürme ve koleksiyonlarına katma şansına da sahip oldular!

Image

Siz de bizimle beraber atölye çalışmaları yapmak istiyorsanız sayfamızdan bizle iletişime geçebilirsiniz.


Benzer yazılar

Bizimle çalışmayı bi' düşünün.

Mükemmel kostümler ve replikalar üretiyoruz.